Blog The Blue Tree

back to HOME >

Blog The Blue Tree

Welcome to the blog of The Blue Tree

The why, how and what in the world of
The Blue Tree

Witam Cię serdecznie na blogu The Blue Tree. Miło mi cię widzieć w świecie Niebieskiego Drzewka. The Blue Tree to niezwykłe miejsce dla ciekawych świata, ludzi i idei. Miejsce, które wesprze twój osobisty rozwój. Bardzo się cieszę, że Cię tutaj widzę.

Dlaczego powstało The Blue Tree

Stworzyłem The Blue Tree bo sam jestem osobą o niezaspokojonej ciekawości, o wielkim apetycie na wiedzę. Uwielbiam się uczyć, dowiadywać się nowych rzeczy, rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać horyzonty. Niebieskie Drzewko jest narzędziem do tego, by dzielić się z innymi, w szczególności moimi drogimi uczniami, informacjami o świecie, ludziach i ideach.

Poprzez lekcje i wpisy na blogu staram się zachęcać innych do rozwoju osobistego, do rozwijania zainteresowań, do zdobywania nowej wiedzy i wprowadzania jej w czyn. Już od ponad 20 lat robię to na moich zajęciach z angielskiego. Więcej o mnie jako nauczycielu możesz dowiedzieć się ze stron:

mariuszmirecki.pl

polecanynauczycielangielskiego.pl

Co zawiera blog The Blue Tree

Blog The Blue Tree będzie zawierał wpisy po polsku i po angielsku. Będą wpisy poważne, o andragogice, sposobach
na efektywną naukę, pomysły jak uczyć się efektywniej. Będą też wpisy o tym, jak korzystać z Niebieskiego Drzewka,
by odnieść najwięcej korzyści z materiału z lekcji. Będą też luźniejsze teksty, podcasty, krótkie nagrania i wywiady.

Zapraszam zatem do lektury bloga The Blue Tree. Z pewnością nie zawiedziesz się na tym co tu znajdziesz. Dołożyłem starań, żeby materiały na tym blogu były praktyczne, ciekawe i inspirujące.

Najnowsze wpisy na blogu The Blue Tree

Quizlet na lekcji angielskiego

Quizlet na lekcji angielskiego

Jak najlepiej wykorzystać aplikacjię Quizlet na lekcji angielskiego z The Blue Tree? Kilka przydatnych informacji i pomysłów na efektywne wykorzystanie fiszek na zajęciach.

read more
Spotkajmy się na szlaku rowerowym

Spotkajmy się na szlaku rowerowym

Co byś zrobił, gdyś miał więcej wolnego czasu? Czy spędziłbyś go z rodziną? Czy wykorzystałbyś go na rozwój osobisty? Czy wziąłbyś rower i pojechał na wycieczkę? Mam dla Ciebie mnóstwo czasu – sam zdecyduj co z nim zrobisz.

read more
Księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie

Księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – Wisława Szymborska trafiła mi do serca tymi słowami. Efektem jest sekcja Personal Development na The Blue Tree.

read more
Maszyna do poszerzania horyzontów

Maszyna do poszerzania horyzontów

The Blue Tree to maszyna do poszerzania horyzontów. Użyj jej na swoich uczniach, a zobaczysz jak ich zainspirujesz. Dzięsięć bloków tematycznych i mnóstwo ciekawych, praktycznych i inspirujących lekcji angielskiego opartych na materiałach autentycznych.

read more
Pięć stron świata języka angielskiego

Pięć stron świata języka angielskiego

Świat języka angielskiego ma na The Blue Tree pięć stron. Aż tyle bloków tematycznych znajdziesz w tej sekcji. Z tego posta dowiesz się jakie to są bloki. Znajdziesz tu również linki do przykładowych lekcji.

read more