Why, How & What

in the world of The Blue Tree

The Dream Team – Wielka Szóstka

ciekawa praktyczna i inspirująca lekcja angielskiego

Hello Fellow Teacher

Jak stanę kiedyś przed szacownym gronem, by dostać medal za stworzenie The Blue Tree 😊 to powiem szczerze i z przekonaniem: „To nie tylko moja zasługa! Na sukces The Blue Tree złożyło się sześć kluczowych komponentów”.

Czy chcesz wiedzieć, co to za komponenty?

Pierwszy to oczywiście mój pomysłowy mózg. Już od ponad dwudziestu lat sumiennie mnie wspiera w wymyślaniu lekcji, które będą ciekawe, praktyczne i inspirujące. Ma smykałkę do wyszukiwania materiałów z sieci, które świetnie nadają się na zajęcia z angielskiego.

Drugim komponentem odpowiedzialnym za sukces The Blue Tree są aplikacje do fiszek: Multidecker oraz Quizlet. Większość lekcji jest właśnie oparta na tych dwóch świetnych aplikacjach do nauki poprzez fiszki. Służą do przedstawiania kluczowych słów w filmach oraz do powtórek i gier językowych.

Trzeci element The Blue Tree to zaplecze techniczne w postaci WordPress, DIVI oraz mnóstwo plugin’ów, dzięki którym lekcje są atrakcyjne wizualnie, różnorodne, zawierają ankiety i tabele. Od kuchni The Blue Tree wygląda jak dobrze pracujący, ale niezwykle skomplikowany silnik. Na szczęście mam kompetentnych i rzeczowych webmasterów  którzy dbają o to, by wszystko działało, jak należy.

Wes jest czwartym elementem sukcesu The Blue Tree. Kim lub czym jest Wes? To lektor, który czyta na The Blue Tree artykuły z Harvard Business Review Management Tip. Zgodnie z zasadą, że TBT to żywy podręcznik, większość użytkowników wzięła udział w procesie wyboru lektora. Wes rozgromił konkurencję. Ma absolutnie powalający głos i dykcję. Sam posłuchaj.

Przechodzimy gładko do piątego elementu. Jest nim moja wierna i cierpliwa rodzina; moja żona Ania, syn Mateusz, mój szwagier Jakub i cała reszta oczywiście też. Chyba potraficie sobie wyobrazić, ile razy musieli mnie wysłuchiwać, jak opowiadam o nowych funkcjach, czy problemach z serwisem. Sam miałem siebie czasami dość, a oni dzielnie przy mnie trwali i trwają nadal.😊

No, i na koniec, szósty komponent stojący za sukcesem The Blue Tree, to oczywiście moi uczniowie. Już od ponad dwóch lat ‘męczę’ ich na zajęciach lekcjami z The Blue Tree. To oni dawali mi pierwszy konstruktywny feedback, podpowiadali o czym można zrobić lekcje i jakie funkcje by się przydały w serwisie, proponowali strategię cenową i marketingową. Wszystkim Wam – drodzy Uczniowie – bardzo dziękuję!

The Dream Team - Wielka Szóstka

To oczywiste, że za każdym dużym projektem stoi cała rzesza ludzi. Ja też mam przyjemność pracować z ciekawymi, kompetenymi i pracowitymi ludźmi. Wszystko to sprawia, że już sama praca nad rozwojem The Blue Tree jest źródłem zadowolenia i satysfakcji.

Teraz kolej na Ciebie – drogi nauczycielu, nauczycielko. Ty też możesz sprawić, żeby The Blue Tree stało się elementem Twojego sukcesu. Załóż darmowe konto i zacznij korzystać z lekcji na swoich zajęciach!