Why, How & What

in the world of The Blue Tree

Spotkajmy się na szlaku rowerowym.

THE BLUE TREE oszczędzi ci czas

Hello Fellow Teacher

Tik, tok, tik, tok, tik, tok. Nie, to nie post o aplikacji do mediów społecznościowych. To umykający czas. Tak, umykający, bo on już nie przemija, on sunie długimi susami, jak Justyna Kowalczyk.

Jestem pewien, że – podobnie jak ja -chciałbyś mieć więcej czasu. Czasu dla rodziny, na hobby, rozwój osobisty. Lista zapewne jest całkiem długa.

Skąd ten czas wziąć?

Jest jeden, dość stary i sprawdzony, sposób. Pozwól innym wykonywać większość pracy. Czemu nie miałbyś dać The Blue Tree wykonać robotę za ciebie?

Ale jak to działa?

Zacznijmy od tego, że ktoś już przejrzał zasoby Internetu za ciebie i wybrał materiały autentyczne, które warto wykorzystać na zajęcia z angielskiego. Czy nie zgodzisz się, że już to jest sporą oszczędnością czasu?

Po drugie, ktoś już przygotował słówka do lekcji. Wybrał te, które najpewniej sprawią uczniom kłopot, znalazł do nich tłumaczenia lub definicje. Stworzył zestawy w Quizlet’cie lub Multidecker. Słownictwo do lekcji już masz odhaczone.

Po trzecie, ktoś już przemyślał jakie pytania warto zadań uczniom po obejrzeniu filmu, tak by wciągnąć ich w dyskusję. Nawet nie musisz ich czytać, uczniowie mogę je sami przeczytać i na nie odpowiedzieć.

W końcu po czwarte, ktoś już pomyślał jak ciekawie zakończyć lekcję – zrobił grę językową, stworzył ankietę lub atrakcyjną mapę myśli, którą uczniowie ściągną w wygodny sposób na swój komputer.

Pomyśl, ile czasu zajęłoby ci zrobienie jednej takiej lekcji. A masz ich ponad 200 do dyspozycji – za darmo – na The Blue Tree. Nie wiem jak tobie, ale mi taki układ naprawdę pasuje!

A zatem, do zobaczenia na The Blue Tree … a potem na szlaku rowerowym, bo ja już wiem co zrobię z czasem, który mi The Blue Tree zaoszczędzi.

The Blue Tree - żywy podręcznik dla uczących się angielsiego