Why, How & What

in the world of The Blue Tree

Poczuj satysfakcję z lekcji.

ciekawa praktyczna i inspirująca lekcja angielskiego

Hello Fellow Teacher

Pomyśl o swojej najlepszej lekcji. Wszystko poszło dokładnie tak, jak to sobie zaplanowałeś. Uczniowie byli zaangażowani. Wciągnęli się w temat i chętnie z tobą współpracowali. Na koniec pochwalili cię za lekcję, a wychodząc z klasy (bo to pewnie było przed kwarantanna 😊 ) rozmawiali wciąż po angielsku na temat tego czego się dowiedzieli. Było super, a ty, zbierając swoje rzeczy czułeś prawdziwą satysfakcję.

Z pewnością miałeś wiele takich lekcji. Tak, zawód nauczyciela daje nam niezwykłą sposobność odczuwania spełnienia i zadowolenia z dobrze wykonanej pracy.

Na nasz dydaktyczny sukces składa się bardzo wiele czynników. Jednym z nich są materiały, na podstawie których prowadzimy zajęcia. Jeśli są dobrze przygotowane, to mogą znacznie się przyczynić do tego, żeby lekcja była ciekawa, praktyczna i inspirująca.

Właśnie takie lekcje zapewnia korzystanie z The Blue Tree. Śmiałe twierdzenie? Pewnie tak, ale i tak będę obstawał przy swoim. The Blue Tree to świetne źródło materiałów na lekcje angielskiego.

Po pierwsze, lekcje są oparte na materiałach autentycznych. Zrobiłem ankietę na LinkedIn. 100% respondentów zagłosowało za materiałami autentycznymi.

Jestem przekonany, że nie dziwi cię ten wynik. The Blue Tree wykorzystuje materiały video i teksty z Harvard Business Review Management Tips, BBC Ideas, TED.com. Znajdziesz tu filmy z popularnych kanałów na YouTube: Cheddar, Vox, mmmEnglish, czy Productivity Game.

A co czyni lekcje na The Blue Tree praktycznymi? Wszystkie lekcje przeprowadziłem sam, często wiele razy, z moimi uczniami. Wspólnie dopracowywaliśmy lekcje, dodając, odejmując lub uzupełniając je, tak, żeby oferowały jak najwięcej praktycznej wiedzy.

Lekcje na The Blue Tree są również praktyczne z innego powodu. Są dosyć proste w budowie. Zostawia to nauczycielowi sporo wolnego miejsca na własną inicjatywę i inwencję.

Po trzecie, The Blue Tree jest źródłem inspiracji. Podam prosty przykład. Po lekcji o tym jak wygląda typowy dzień w UK, jedna uczennica postanowiła kupić Marmite. Jak sobie wyobrażasz, mieliśmy niezły ubaw omawiając jej doświadczenia.

Gdyby The Blue Tree było fizycznym miejscem, to nad drzwiami wisiałby szyld – The Place Where People Grow.

Wykorzystaj The Blue Tree na swoich zajęciach i poczuj – tak jak ja – satysfakcję z przeprowadzenia ciekawej, praktycznej i inspirującej lekcji angielskiego!